IGOR MICHAJLOVIČ DANILOV

„Keď si uvedomíte rozdiel medzi nádobou a jej obsahom, potom získate skutočné znalosti.“

Igor Michajlovič Danilov – akademik, profesor, lekár, vedеc, všestranne vzdelaný človek, autor mnohých vynálezov a unikátnej metódy vertebrorevitológie. Známy špecialista na ochorenia chrbtice pôsobí tiež v zahraničí, kde používa nechirurgickú metódu liečenia na odstránenie vysunutej medzistavcovej platničky.

Táto metóda bola vyvinutá akademikom I. M. Danilovom pred viac ako dvadsiatimi rokmi ako alternatíva k chirurgickým metódam liečenia degeneratívnych a dystrofických ochorení chrbtice, takých ako protrúzie a vysunutie medzistavcových platničiek.

Tisíce pacientov z celého sveta dostali šancu na plnohodnotný život. Kvalita výsledku liečby je v každom prípade potvrdená a zdokumentovaná MR snímkami.

Metóda vertebrorevitológie, vyvinutá prof. Igorom Michajlovičom Davilovom, je zameraná na obnovu biomechaniky chrbtice. „Teraz, keď je teória v plnom rozsahu potvrdená praktickými výsledkami, môžem s istotou tvrdiť, že keď obnovíme biomechanickú rovnováhu a optimalizujeme potrebné podmienky, je možné dosiahnuť reparatívnu regeneráciu degenerujúcej medzistavcovej platničky!“ I.M. Danilov

Princíp vertebrorevitológie, predstavený prof. Danilovom, je v súlade s trendom modernej progresívnej medicíny. Jej veľkou prednosťou je, že je zameraná na aktivizáciu rezerv organizmu pacienta pri zachovaní integrity tkaniva chrbtice. To je veľkou výhodou oproti chirurgickej operácii s nevyhnutnými pooperačnými recidívami chrbtice, vrátane opakujúcich sa vysunutí platničky.

Efektivitu metódy liečby vysunutej platničky potvrdzujú MR snímky pred a po liečbe, pričom je pacient sledovaný po dobu niekoľkých rokov. Táto metóda je unikátna a nemá obdobu vo svetovej lekárskej praxi.

Prof. I. M. Danilov žije a pracuje v Kyjeve (Ukrajina). Prevádzkuje vlastnú kliniku. Klinika vertebrorevitológie I.M.Danilova sa nachádza na adrese:

01015, Kyjev, Ukrajina,

ul. Lavrskaja, 11 (bývalá ul. Ivana Mazepu, ul. Janvarskogo Vostanija, 23)

Tel .: (+38) (044) 254 41 39

Tel .: (+38) 099 566 12 30

t./f .: (+38) (044) 254-28-63

Stránky kliniky: http://vertebrolog.com/cz/

V roku 2010  vyšla prvýkrát vedecko-populárna kniha profesora I. M. Danilova „Osteochondróza pre profesionálneho pacienta“, ktorá sa stala bestsellerom. V anotácii I. M. Danilov píše:

Osteochondróza je zložitým a „mnohotvárnym“ ochorením. Je to degeneratívne dystrofické poškodenie chrbtice, ktorého príčinou je degenerácia medzistavcovej platničky. Avšak názor o nezvratnosti procesov osteochondrózy je mylný. Táto kniha potvrdzuje túto skutočnosť na základe mnohoročného výskumu, praktických výsledkov a skúseností v oblasti vertebrorevitológie. Ľudská chrbtica je jednou z najzáhadnejších štruktúr – je skutočnou knihou múdrosti, tajomstva a dlhovekosti pre tých, ktorí ju dokážu čítať. Stačí poznať jej tajomstvo a ovládať tie správne zručnosti a môžete dosiahnuť mimoriadne výsledky, vyhnúť sa mnohým chorobám a položiť základy zdravej budúcnosti.

V tejto knihe som sa snažil hovoriť jednoducho o zložitom, navyše žiaľ, len o malej časti z veľkého množstva. Preto je táto kniha, aj napriek jej obsažnosti a objemnosti predložených informácií, podobná foliantu z východného podobenstva. Tento príbeh hovorí o tom, ako jeden múdry človek dlho učil svojich učeníkov z prameňa múdrosti, ktorý sa zdal byť nevyčerpateľným. Sám mudrc pripisoval svoje znalosti tejto hrubej knihe uloženej na čestnom mieste. Avšak nikdy nedovolil, aby niekto tento zväzok otvoril. Keď mudrc zomrel, učeníci sa ponáhľali otvoriť knihu, lebo chceli poznať to, čo obsahovala. Ale ukázalo sa, že v tomto foliante bol napísaný len jeden jediný riadok: „Keď si uvedomíte rozdiel medzi nádobou a jej obsahom, potom získate skutočné znalosti“.