IGOR MICHAJLOVIČ DANILOV

„Keď si uvedomíte rozdiel medzi nádobou a jej obsahom, potom získate skutočné vedomosti“

Igor Michajlovič Danilov – akademik, profesor, lekár, vedеc, všestranne vzdelaný človek, autor mnohých vynálezov a unikátne metódy vertebrorevitologie. Známy špecialista na ochorenia chrbtice pôsobí tiež v zahraničí, kde používa nechirurgickou metódu liečby a odstránenie vysunutej medzistavcovej platničky.

Táto metóda bola vytvorená akademikom I. M. Danilova pred viac ako dvadsiatimi rokmi ako alternatíva k chirurgickým metódam liečenia degeneratívnych a dystrofických ochorení chrbtice, takých ako protrúzie a vyhřeznutí medzistavcových platničiek.

Tisíce pacientov z celého sveta dostali šancu na plnohodnotný život. Kvalita výsledku liečby v každom prípade je potvrdená a zdokumentovaná MR snímky.

Metóda vertebrorevitologie, vyvinutá prof. Igorom Davilovem, je zameraná na obnovu biomechaniky chrbtice. „Teraz, keď je teória v plnom rozsahu potvrdená praktickými výsledky, môžem s istotou tvrdiť, že keď obnovíme biomechanickú rovnováhu a optimalizujeme potrebné podmienky, je možné dosiahnuť reparatívne regenerácie degenerující medzistavcovej platničky!“ I.M. Danilov

Princíp vertebrorevitologie, predstavená prof. Danilov, je v súlade s trendom moderného progresívnou medicíny. Jej veľkou prednosťou je, že je zameraná na aktivizáciu rezerv organizmu pacienta pri zachovaní integrity tkaniva chrbtice. To je veľkou výhodou oproti chirurgickej operácie s nevyhnutnými pooperačnými recidívami chrbtice, vrátane opakujúcich sa výhrez.

Efektivitu metódy liečby hernie potvrdzujú MR snímky pred a po liečbe, pričom je sledovaný po dobu niekoľkých rokov. Táto metóda je unikátny a nemá obdobu vo svetovej lekárskej praxi.

Prof. I. M. Danilov žije a pracuje v Kyjeve (Ukrajina). Prevádzkuje vlastnú kliniku. Klinika vertebrorevitologie I.M.Danilova sa nachádza na adrese:

01015, Kyjev, Ukrajina,

ul. Lavrskaja, 11 (bývalá ul. Ivana Mazepu, ul. Janvarskogo Vostanija, 23)

Tel .: (+38) (044) 254 41 39

Tel .: (+38) 099 566 12 30

t./f .: (+38) (044) 254-28-63

Stránky kliniky: http://vertebrolog.com/cz/

V roku 2010 bola prvýkrát zverejnená vedecko-populárnej kniha prof. I.M. Danilova „Osteochondróza pre profesionálneho pacienta“, ktorá sa stala bestsellerom. V anotáciu, I.M. Danilov píše:

Osteochondrózy je zložitým a „mnohotvárnym“ ochorením. Je to degeneratívne dystrofické poškodenia chrbtice, ktorého príčinou je degenerácia medzistavcovej platničky. Avšak názor o nezvratnosti procesov osteochondrózy je mylný. Táto kniha potvrdzuje túto skutočnosť na základe mnohoročného výskumu, praktických výsledkov a skúseností v oblasti vertebrorevitologie. Ľudská chrbtica je jednou z najzáhadnejších štruktúr – je skutočnou knihou múdrosti, tajomstvo a dlhovekosti pre tých, ktorí ju dokážu čítať. Stačí poznať jej tajomstvo a ovládať tie správne zručnosti a môžete dosiahnuť mimoriadne výsledky, vyhnúť sa mnohým chorobám a položiť základy zdravej budúcnosti.

V tejto knihe som sa snažil hovoriť jednoducho o zložitom, navyše bohužiaľ len o malej časti z veľkého množstva. Preto je táto kniha, aj napriek jej obsažnosť a objemnosť predložené informácie, podobná foliantu z východného podobenstva. V tomto príbehu sa vypraví o tom, ako jeden múdry človek dlho učil svojich učeníkov z prameňa múdrosti, ktorý sa zdal byť nevyčerpateľným. Sam mudrc pripisoval svoje znalosti tejto hrubé knihe uložené na čestnom mieste. Avšak on nikdy nedovolil, aby niekto tento zväzok otvoril. Keď mudrc zomrel, učeníci ponáhľali otvoriť knihu, lebo chceli poznať to, čo obsahovala. Ale ukázalo sa, že v tomto foliantu bol napísaný iba jeden jediný riadok: „Keď si uvedomíte rozdiel medzi nádobou a jej obsahom, potom získate skutočné vedomosti“.